mail@taktrochujinysekac.cz

DYI VÁNOČNÍ DÁREK

 

Vyrobte si s námi nádherné upcyklované vánoční dárky, které udělají radost každému. Z jednoho starého svetru vyrobíte hned několik věcí a není to nic složitého. 

Než se pustíme do práce, tak si vše hezky připravte, ať to při tvoření nemusíte hledat. A co budete potřebovat?

  • starý svetr
  • polštář
  • květináč a skleněnou láhev
  • polystyrenovou kouly
  • nůžky
  • velkou jehlu a špendlíky
  • vlnu 
  • ozdobné mašle

 

Jako první krok si nejprve nastříhejte svetr. Rukávy budou sloužit na obal pro květináč a sklěněnou láhev. Poté si svetr rozdělte napůl s tím, že jedna polovina bude na polštář a ta druhá na vánoční ozdoby. Pokud budete mít větší polštář, můžete celá záda pouzít na polštář a přední část na ozdoby. 

 

 

Připravte si polštář a jednu část svetru. Pokud má svetr lem, jako měl ten náš, tak si pohrajte s jeho umístěním na okrajích polštáře. Pruh látky stačí přes polštář přeložit jako povlak. Nyní máte jen jeden okraj původně sešitý a ostatní musíte sešít. Pro lepší manipulaci si po stranách dva konce látky k sobě zašpendlete a poté velkou jehlou s vlnou začněte sešívat. Jestli umíte smyčkový steh či jiný typ odzobného stehu, tak je čas se touto dovedností pochlubit. 

 

 

Pro tento vánoční dárek jsme si připravili květináč a skleněnou láhev, ale v podstatě můžete použít jakoukoliv nádobu, kterou budete mít doma k dispozici. Pro lepší přilnavost látky k nádobě doporučujeme použít tavnou pistoli či vhodné lepidlo. Poté stačí na nádobu natahnout jeden rukáv a sestříhnout podle velikosti. Jeden konec přilepíme ze spodní části květináče a pokud je potřeba, tak horní okraj zapošijeme a ozdobíme stuhou.

 

 

Jako poslední si připravte polystyrenovou kouly, přes kterou přetáhnete látku. Vznikne vám takový měšec, který nahoře stáhnete ozdobnou stuhou. Látku, která bude nad stuhou přečuhovat nechte klidně o kousek delší, aby bylo možné konce rozplést/ roztřepat. Za stuhu navážete kousek vlny a uděláte očko pro zavěšení na stromeček. Je možné do koule zapíchnout i malý drátek a očko udělat tímto způsobem. 


 

Věříme, že se vám dárky povedly a budeme rádi, když s námi nasdílíte své výtvory :-).